Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2009

30.12.2009

Vánoční svátky jsme prožili v klidu, pohodě a odpočinku. Cairunku předvánoční přípravy doslova fascinovaly a byla zábava na ní vidět, jak tuší že se něco chystá. A co teprve jaká byla naše zvědavka u vytržení ze svítícího vánočního stromečku! Paničce pomáhala s čím se dalo, páníček má totiž zlomenou nohu a jsme holky na všechno samy. Nejraději ze všeho má asistenci v kuchyni při vaření a to vůbec celoročně:-) Užili jsme si krásný Štědrý večer, Cairunka měla největší radost ze štědrovečerní večeře a ani kouskem vánočky nepohrdla:-) S velkou radostí a očekáváním si rozbalila i svůj dáreček plný dobrot, který na ni pod stromečkem čekal, a pak s námi spokojeně koukala na pohádky. Na Silvestra budou spolu s páníčkem slavit sami doma, panička totiž musí do práce:-( To bude šťastný a veselý!;-)

Více smajlíků ke stažení

 

 

14.12.2009

        PF 2010 Více smajlíků ke stažení  
 
 Obrazek
 

 

 

 6.12.2009

Více smajlíků ke staženíX.Barborková výstava Nowa Ruda Více smajlíků ke stažení

   Na této letošní poslední polské výstavě dnes Cairunka získala v mezitřídě v konkurenci čtyř fen známku VÝBORNÁ 3. Naše třída byla obsazena nejvíce, pes se nezúčastnil žádný a ve třídě mladých a otevřené bylo po jedné feně. Nebylo to sice ocenění jaké jsme si přály, ale známka je to pěkná:-) Předvedly jsme se hezky, ale štěstíčko pro letošní rok jsme už asi unavily... tak příště:-)

Více smajlíků ke stažení

 

 

 29.11.2009

Zkouška BH

      Cairunka dnes složila zkoušku BH za krásných 86 bodíků s výsledkem obstála! Je to naše první IPO zkouška (kromě stopařské FPr1) a jsme moc rády, že jsme ji tak hezky zvládly, protože to není vůbec zkouška jednoduchá. Poslušnost je zde těžká v tom, že pro psy je pro jejich koncentraci příliš dlouhá a také hodnocení je dost přísné (s porovnáním např. se ZOP nebo ZPU-1) - a panu rozhodčímu neunikne téměř žádný detail...

Více smajlíků ke stažení

    Pro tento rok máme se zkouškami splněno a těšíme se na novou sezónu. Samozřejmě ale s výcvikem nebudeme přes zimu otálet. Dokud nebudou závěje;-), budeme chodit nadále na stopičky, pilovat poslušnost a intenzivně se věnovat obranám. Našemu figurantovi Jardovi Labíkovi tímto patří obrovský dík za veliký kus práce, který s námi za tu dobu udělal ... je prostě nejlepší!;-)  

 

 

 25.11.2009

Cairunce jsem udělala registraci v úžasné německé databázi working-dog.eu.

Najdete zde rodokmeny, fotografie, videa a další informace nejen o hovawartech, ale i o ostatních pracovních plemenech. Je to báječná databáze, která je velice užitečná pro chovatelskou činnost. Umožňuje totiž prostudovat původ hovawartů takřka do historie. Je moc zajímavé dozvědět se něco o svých předcích. My jsme se dostaly až někam do roku 1915 a dozvěděly jsme se tedy věci... Tak to zkuste!:-)

 

 

14.11.2009

Caira složila zkoušku FPr1!

Více smajlíků ke stažení 

      Co je u nás nového? Dnes máme skvělý den. S Cairunkou jsme složily naši první stopařskou zkoušku - zkoušku FPr1! Posuzoval pan rozhodčí Jaroslav Šmolík a měl s sebou i hospitantku. Oba byli pohodoví a spravedliví:-) Terén byl velice obtížný, měli s ním problémy i zkušení stopaři, a tak celkové body nebyly u nikoho příliš vysoké.                                         

   Pro stopy bylo určené pole s posekanou vojtěškou, jejíž suché stonky byly pro psy nepříjemné jak pro čenich, tak i při zalehávání předmětů. Všude byla samá díra od hrabošů a nakonec aby toho nebylo málo, na vedlejším poli kde byly už našlapané dvojkové a trojkové stopy, se myslivci rozhodli mít hon a všechny stopy tím tak narušili. Dost to nabouralo celý harmonogram zkoušek, protože se vyšší stopy musely šlapat znovu... Kromě pobíhajících myší a jejich děr jsme při vypracování stopy měly další rušivé vlivy jako střelbu a zvedlou zvěř - zajíce a srnky. 

    Modlila jsme se, aby se Caira soustředila jen na stopu. Ale udělala mi radost, šla moc hezky šikulka. První lom super, u prvního předmětu se zastavila, ale bohužel pokračovala dál, druhý lom trochu přešla, ale stopu hned znovu navětřila a poslední úsek šla ukázkově a krásně zalehla druhý předmět. Je to prostě naše zlatíčko!!! Dostaly jsme známku uspokojivou ( jeden předmět byl za nulu ), ale jsme za ni moc rády. Byly celkem 4 stopařské speciálky ( NO, dobrman a retrívr) a jako jediní jsme zkoušku udělaly. Máme obrovskou radost! Že se nesnažíme zbytečně a že naše společná práce a píle má smysl a pomalu se těšíme z  prvních úspěšných krůčků:-) Je to super, máme to!!!

Více smajlíků ke stažení

 

 

  9.11.2009

MVP Praha-Letňany - Caira známka Výborná

    Včera jsme se vrátily z mezinárodní výstavy v Praze a přivezly jsme si moc hezké ocenění v podobě známky výborné a v mezitřídě na celkovém 5.místě. Posuzovala paní rozhodčí Jana Svobodová, od které jsme dostaly moc krásný posudek v samých superlativech. Fotoreportáž z výstavy najdete zde.

   Bohužel na Caiře byla zřejmá jistá "otrávenost" z dlouhé chvíle už od rána, a tak se asi rozhodla, že mi to v té nejdůležitější chvíli "osladí". A vím, že v tomhle je expert. Hned jak jsme nastoupily do kruhu dávala okázale najevo, jak jí to už nebaví - dělala naschvál pitominky, v klidu nepostála, s paní rozhodčí nechtěla moc spolupracovat, skákala a dělala, jakoby na výstavě byla poprvé... No zkrátka na zabití:-) Tímto jsme se připravily minimálně o umístění:-( Ale co se dá dělat -  i naši pejsci, zrovna tak jako lidé, nemají pokaždé náladu. Ta  naše potvora je hodně akční a nějaké zdlouhavé čekání a nicnedělání ji nebaví a zrovna včera se viděla někde venku, kde by řádila s ostatními psími kamarády:-(

   Náš bráška Coristo obdržel známku VD. Nádherný úspěch získal náš kamarád, moc hezký pejsek Darcius Gasko prim (syn po našem strejdovi Albim Katveri) v podobě titulů CAC, CACIB, BOB! Moc a moc gratulujeme jeho bezva páníčkům!!!:-)

Blahopřejeme i všem ostatním kamarádům ke krásných úspěchům!

 

 

 5.11.2009

Ještě se vrátím k již proběhlé mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kterou jsme absolvovaly. Asi to zákonitě muselo někdy přijít - a tak jsme schytaly známku velmi dobrou. Podle pana rozhodčího-odborníka na slovo vzatého- ing. Leoše Jančíka má naše Caira slabé předhrudí a úzký hrudník! Takové hodnocení bych opravdu vůbec nečekala. Také mě zklamal i přístup, kdy jsme nastoupily do kruhu a všech se nás zeptal na věk, a při zjištění, že jsme o měsíc(!) starší uštěpačně konstatoval, že bychom tedy měly být "nejvyvinutější"! To už jsem věděla, že to bude špatné. Jinak na hrudníky a plavou barvu byl viditelně zatížený a vůbec i všechno ostatní bylo i nějak "jinak", než co jsme už na dost výstavách zhlédli. I ostatní známí a kamarádi z něj byli dost rozčarovaní. Myslím si, že dnešní vysoké ceny výstavních poplatků si málokdo může dovolit jako zbytečný výdaj. Ale jak se říká- zkušenost k nezaplacení- a tak si budeme pamatovat, že nemá smysl jezdit na rozhodčího, který by měl zůstat u posuzování čivav či jiných společenských plemen. Z toho zážitku jsme nebyli zklamaní, ale dost naštvaní...

 

 

 4.11.2009

      Díky nemoci se nám plánovaný harmonogram dost narušil.Více smajlíků ke stažení A jelikož listopad je poslední měsíc v roce, kdy probíhají zkoušky a jiné výcvikové akce, spoustu termínů se teď už dost kryje. Musely jsme proto vybrat pro nás to nejhlavnější...Bohužel nám tak odpadla stopařská zkouška FPr2 a oba závody:-(  Ale není naštěstí všem dnům konec, a proto máme o něco více povinností do příštího roku...Mrkněte do plánovaných akcí.  

 

 

 2.11.2009

Panička je stále nemocná:-( , ale v neděli se na MVP v Praze snad dostaneme:-)...

Více smajlíků ke stažení

 

 

22.10.2009

   Tuto sobotu se chystáme na trénink na cvičák v Braníku, příští středu sem totiž jdeme na svoji první IPO zkoušku, a to zkoušku BH:-)

Více smajlíků ke stažení

   V neděli jedeme na MVP do Českých Budějovic, tak nám prosím držte palečky, ať se nám vše podaří...Všem přátelům přejeme také hodně štěstí!!!

Více smajlíků ke stažení

 

 

18.10.2009

Národní výstava v Brně - Caira V2, r.CAC!!!

     Dnes jsme si přivstali brzy ráno, protože jsme před sebou měli dlouhou cestu. Trochu jsme se báli, co nás na dálnici čeká. Výlet však dopadl dobře a Cairunka si z Brna přivezla krásné ocenění V2, r.CAC. Posuzoval p.rozhodčí Karel Hořák. 

Více smajlíků ke stažení 

 

 

17.10.2009

Výcvikový den s Jardou Labíkem a Lukášem Krausem v Řepčicích

     Dnes jsme byly na výcvikovém dnu v Řepčicích, který zorganizovala Anička Brázdová. Na stopách se nám věnoval Lukáš Kraus, na obranách jsme kousaly na Jardu Labíka a na poslušnosti se nám věnovali oba dva. Na stopě jsme od Lukáše dostaly velkou pochvalu, líbila se mu Cairunčina velká chuť do stopování. Na obraně taky supr, Cairunka mi dělá radost:-) Nejvíce jsme ale byly pochválené za moc pěknou, líbivou a radostnou poslušnost (nejvíc chyb dělá panička;-). Více smajlíků ke stažení

Dostaly jsme mnoho cenných rad do dalšího výcviku. Chtěli jsme i něco nafotit, ale bohužel foťák byl opačného názoru:-( 

Moc se nám to líbilo, děkujeme za moc pěkně stravený a přínosný den!!! 

    Pomalu se balíme, protože zítra brzy ráno odjíždíme směr Brno. Těšíme se zase na všechny známé a přejeme všem hodně úspěchů!!!

 

 

14.10.2009

    Přidány fotografie ze Světové výstavy psů a Celostátní výstavy psů v Bratislavě.

 

 

 11.10.2009

Celostátní výstava a Světová výstava psů v Bratislavě

Pro všechny, co nám drželi palečky a fandili, máme úžasnou zprávičku!!! Dnes jsme se vrátily ze Slovenska a přivezly jsme si obrovský úspěch!!!

V pátek jsme dorazili na Celostátní výstavu psů konanou na dostihovém závodišti v Bratislavě-Petržalce. Celý den bylo chladno a nepříjemně pršelo. Rozmary počasí jsme však samou radostí nevnímali;-) Naše Cairunka se předváděla v mezitřídě a získala krásné prvenství a titul V1, CAC!!! Posuzoval p.rozhodčí ing.Hans Bierwolf /A/. Posudek a fotografie z výstavy zde.

Více smajlíků ke stažení 

Obrazek

 

Ubytovaní jsme byly u známých v Piešťanech a druhý den ráno jsme se přesunuly na Světovou výstavu psů, která se konala na bratislavském výstavišti Incheba. Naše Cairunka opět všem ukázala jaká je fešanda a vyběhala si úžasné ocenění Výborná 3!!! Posuzoval p.rozhodčí Uwe Fischer /D/. Posudek a fotografie z výstavy zde.

Více smajlíků ke stažení

Na takový úspěch a umístění v pořadí na takovéto prestižní obrovské akci jsme náležitě hrdí a pyšní!!! Obrazek

Vždyť modrých stužek se známkou výborná bylo opět jako šafránu a konkurence byla opravdu veliká!!! U nás v mezitřídě pan rozhodčí Uwe Fischer rozdal pouze 5 výborných. Naši třídu vyhrála moc krásná polská fena Fanta Slodka Dolina, která si nakonec zaslouženě vyběhala i titul CACIB a Světového vítěze!!! Celkové výsledky jsou již na stránkách WDS.

Jsme rádi, že jsme domů všichni dorazili sice unavení, ale živí a zdraví. Tolik lidí, psů a aut na jednom místě by jste jinde asi těžko hledali... Celkově se nám výstava moc líbila, avšak občas jsme se cítily jako sardinky v přehřáté konzervě a organizace místy vážně pokulhávala...

Jsme ale strašně šťastní, máme obrovskou radost, užíváme si to a oslavujeme!!!

Více smajlíků ke stažení

Gratulujeme i všem ostatním za výbornou reprezentaci českých hovawartů, opět jsme se ve světě neztratili;-)!!!

 

 

 4.10.2009

Klubová výstava Kroměříž - Caira V2, r.CAC !!!

       V pátek jsme si stihly ještě dojet zakousat do Letňan na Jardu Labíka a odtamtud jsme nabrali asi v 5 hodin odpoledne směr Morava. V sobotu se totiž konala klubová výstava hovawartů ve výcvikovém středisku BEDEA v Kroměříži. Přijely jsme domů až dnes a jsme celí unavení, ale jedním slovem šťastní!!! Potřebovaly jsme pro nás tak důležitou známku výbornou jako poslední podmínku pro přiřazení 1.třídy chovnosti a moc jsem si všichni přáli, aby to vyšlo. Výsledek však předčil veškerá naše očekávání. Dopoledne jsme se v mezitřídě z celkových 15-ti fen dostaly do pořadí prvních čtyř a odpoledne ve finálním souboji si naše Cairunka vyběhala titul V2, r.CAC!!! Feny posuzoval německý rozhodčí Dr.jur. Peter Walter, od kterého jsme dostaly moc krásný posudek:" 18-ti měsíční černoznakatá fena, robustního typu, samičí hlavy, tmavě hnědé oko, slechy korektně neseny a posazeny, zuby - kompletní, skus nůžkový, hřbet a ohon - OK, srst černá, hladká, znaky kompletní středně plavé, korektní pohyb - prostorný, plynulý, v kruhu není bojácná".

Více smajlíků ke stažení

     Jsme na naše sluníčko strašně moc pyšní, máme obrovskou radost!!! Nutno říci, že pan rozhodčí výbornými velice šetřil a dokonce kromě častých známek velmi dobrých a někdy i dobrých několik fen neposoudil a vykázal z kruhu kvůli povaze. Nebál se totiž důkladně prohlédnout zuby a prohmatat celé tělo.  

Více smajlíků ke stažení

   Po skončení výstavy a celého ceremoniálu jsme se šly ještě vyfotit profesionálním fotografem i s krásným pohárem, který jsme dostaly, a zapsat si úžasný výsledek do PP.  

   Večer jsme šli na přednášku finského předsedy tamního HW klubu Tapia Eeroly. Týkala se chovu hovawartů nejen u nás a našich německých sousedů, ale povídal i o chovu plemene ve Finsku. V druhé časti přednášky nám názorně vyložil standard ideálního hovawarta (modelkou byla moc krásná Dafneé Indianska maska jakožto představitelka typu východoněmeckého hovawarta). Moc nás tento pán zaujal, hovořil velice zajímavě a z jeho slov byly patrné obrovské zkušenosti, získané letité vědomosti, zapálení a skvělé myšlenky a své vize. Škoda, že na této výstavě posuzoval jen psy, a to také velice přísně, ne-li ještě přísněji. Rádi bychom určitě poznaly i jeho názor...

   V neděli se konaly svody a bonitace. Na svodu mladých jsme pomáhaly a bonitace jsme se zájmem pozorovaly.

   Všem ostatním strašně moc gratulujeme a těšíme se zase na viděnou!!! Teď se budeme připravovat na tento pátek a sobotu, který strávíme po výstavách v Bratislavě. Je to pěkný maraton:-)...

   Fotografie z výstavy postupně doplníme:-)

                 

 

30.9.2009

       Dneska jsme byly na obranách v Řepčicích a konečně jsem přidala i nějaké to video. Je z druhého kola a s námi tam je paní Lída Černá (CHS z Budské samoty) s moc šikovnou fenečkou Deriin Sideric Miks. Před obranami jsme si vyzkoušely cizí stopu na FPr2 s dvěma lomy a dvěma předměty, kterou nám našlápla také paní Lída, která má se stopami velké zkušenosti. Tímto jí moc děkuji i za cenné rady ohledně zalehávání předmětů, které musíme ještě dopilovat.

  

 

28.9.2009

Chodíme na stopy, pečeme pachové koláče kvůli soustředěnosti a výdrži, cvičíme poslušnost, do toho panička chodí navíc do práce kvůli dnům, které strávíme tento měsíc na výstavách a zkouškách...prostě máme pořád co dělat. Tuto středu zase jedeme kousat na Jardu Labíka do Řepčic a snad už konečně bude k dispozici nějaké to video. A v pátek odjíždíme jako skoro všichni ostatní hovawarťáci na Bedeu do Kroměříže, kde se koná klubová výstava. Na 1.třídu chovnosti nám zbývá už "jen" výborná právě z klubové výstavy, tak nám prosím držte palečky;-) Budeme zde až do neděle, kdy budou probíhat svody a bonitace a panička bude pomáhat organizačnímu týmu:-) Snad zde zase něco nového odkoukáme, třeba se nám povede zakousat si i na Víťu Glisníka...

Tak na Bedee naviděnou:-)!!!

 Více smajlíků ke stažení

  

 

26.9.2009

     Doplněny informace v sekcích výstavy, výcvik, plánované akce a o naší Cairunce. Na videogalerii se pracuje:-)

 

 

 15.9.2009

        Zítra se opět chystáme po delší než měsíční pauze na obrany do Řepčic s Jardou Labíkem. Naposledy jsme na něj a na Víťu Glisníka kousaly na výcvikovém táboře na Bedee, jelikož byl potom Jarda neustále zaneprázdněný. Kromě fotografií se pokusíme natočit i nějaké video. Už se moc těšíme:-)

     Také pilně cvičíme poslušnost na zkoušku BH a musím Cairunku moc pochválit jak se snaží. Poslední cvik za pochodu odložení v sedě máme také už zcela zvládnutý. Jen nám nevyšel termín v září, protože na tamním cvičáku měli již plně obsazeno svými členy. Nejbližší další termín se rýsuje až 24.10., ale co se dá dělat...:-(

 

 

13.9.2009

Dne 10.9.2009 nám byl přiznán titul JUNIORŠAMPION ČR!!! 

Jupííí!!!!!:-)  

Obrazek

 

 

 9.9.2009

      V sekci plánované akce jsme nově doplnili výstavy, zkoušky a závody do konce letošního roku.

 

 

 5.9.2009

      Do naší fotogalerie na rajčeti jsme přidala ještě nějaké další fotky, když byla naše drnda ještě malá...

 

 

 1.9.2009

      Přidány fotky z mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi.

 

 

30.8.2009

MVP Mladá Boleslav - Caira V1, CAJC, Nejlepší mladý

Dnes jsme se s Cairunkou rozjely na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi a naposledy jsme bojovaly ve třídě mladých. A jak to dopadlo? Báječně! Caira se dnes předvedla ve výborné formě a svým třetím získáním titulu CAJC splnila kritéria pro udělení titulu JUNIORŠAMPION ČR!!!

          Více smajlíků ke stažení Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení

Máme doma všichni obrovskou radost!

Posuzoval moc sympatický francouzský rozhodčí pan Boris Chapiro a zde je překlad jeho posudku, který jsme dostaly ve francoužštině: "dobře vyvinutá na svůj věk, pěkná samičí hlava, vynikající poměr lebky a (zešikmení) nosu, chrup úplný, vynikající krk, bedra, přední a zadní končetiny, hřbet, rameno, stavba, předvedení a pohyb"

 Cairunka se od samého rána chovala úplně vzorně, a i proto za odměnu dostala nejen pískací hračku, ale i uzená ouška a plíce, psí piškoty a nový obojek. Opravdu doma máme po prvním hárání doslova velkou dámu:-) 

Dalším dnešním obrovským úspěchem se může pochlubit i náš bráška Coristo Katveri. Nastupoval dnes v mezitřídě a i přes svůj raný věk se může pyšnit tituly V1, CAC, CACIB!!! Věruško a Corísku moc moc vám gratulujeme!!! Je to super! Na závěr jsme se společně ještě s bráškou a jeho prima paničkou vyfotili:

Obrazek

Nutno podotknout, že dětičky po tatínkovi Bentem Gutta Fortunae zase dnes vůbec zabodovali. Titul V1,CAC,CACIB,BOB si odnesla jeho dcera Guiness Šédedab! A ani potomci z chovatelské stanice Duhový kopec se dnes nezapřeli - tuto krev v sobě nesou po plemenících např. po vítězi spec.výstavy, šampionovi VDH a ČR Chesterovi Barte Prim, Albim Katveri nebo ICh.Jekyllovi Royal Safe ...Nezbývá než říct -  jen tak dál:-)! Kompletní výsledky najdete na stránkách HW klubu.  Fotky z výstavy naleznete tady.

 Počasí, ač ráno na to nevypadalo, nakonec bylo příjemně slunečné. Byl to dnes opravdu hezky strávený den po několika těch smutných předešlých. Sárunko, bylo to dnes pro tebe!!! Víme, že jsi bděla nad námi někde tam nahoře...

Obrazek

 

 

 25.8.2009

        Dnes je pro nás černý nejsmutnější den, protože musíme s těžkým srdíčkem psát tuto ošklivou a nemilosrdnou zprávu... Maminka naší Cairunky Sára (Andra z Duhového kopce) prohrála nerovný boj se zákeřným onemocněním  a odešla za Duhový most.

Více smajlíků ke stažení

      Těžce hledáme slova a slzičky nám tečou po tvářích, pořád tomu nemůžeme uvěřit...Budeš nám všem Sárunko moc chybět, myslíme moc na tebe. Měli jsme tě všichni moc rádi, byla jsi strašně hodný pejsek. 

Obrazek

 Věříme, že tě teď už nic netrápí a bezstarostně si v psím nebíčku běháš s ostatními pejsky. Měj se tam krásně Sárunko, děkujeme ti, že jsi nám dala naší Cairunku! Ten roztomilý pohled s těma dvěma puntíky má ta naše holčička stejně po tobě...

 

 

 10.8.2009

Nové fotografie z LVT v Kolíně-Borky

    Do naší fotogalerie na rajčeti jsem konečně přidala pár dalších fotek focených zrcadlovkou. Myslím, že některé se opravdu povedly:-) Co nejdříve nějakou přidám i do nové senzační databáze HW.

Obrazek

 

 

6.8.2009

      V pátek 31.7.2009 jsme se vrátily z výcvikového tábora na BEDEE v Kroměříži. Moc se nám tam líbilo:-) V obranách i v poslušnosti jsme udělaly velký pokrok. Aby také ne, s takovými figuranty jako je Víťa Glisník a Jarda Labík! Ubytování, jídlo i prostředí se samými skvělými lidičkami bylo skvělé. Výborně jsme se všichni bavili a samozřejmě jsme každý večer museli nad dobrým vínkem všechno prodiskutovat a zhodnotit. Ovšem pak ranní brzké vstávání na stopy bylo někdy velice krušné...:-) Ale to k tomu patří;-)

   Aby toho cvičení nebylo příliš, využili jsme i samozřejmě krásy města Kroměříže a jeho okolí. Prohlédli jsme si  historickou část města, tamní květnou zahradu, vychutnali si vyjížďku na koních v nedalekém westernovém městečku v Kostelanech, navštívili ZOO v Lešné, na jehož zvířecí obyvatele se můžete podívat tady

   Všeho jsme si krásně užily, počasí bylo až na pár přeháněk jako na objednávku. Cairunka si našla mnoho psích kamarádů, ale nejvíce si oblíbila pětiměsíčního špringršpaněla Beepera, se kterým vymýšlela pěkné lumpárny. Z tohoto malého šikovného štěňátka roste moc nadějný záchranář.

    Určitě se na Bedeu co nejdříve zase těšíme. Fotografie z tábora postupně zpracováváme, mějte prosím strpení...

 

 

19.7.2009

Národní výstava Mladá Boleslav - Caira Výborná 1, CAJC !!!

       Dnes jsme se rozjely na národní výstavu do Mladé Boleslavi a naše zlatíčko nám udělalo obrovitánskou radost!!! Cairunka se moc krásně předvedla a vyběhala si svého druhého CAJCe! Posuzoval pan rozhodčí M. Václavík. Jeho posudek je nejkratší, který jsme zatím dostaly: "16-ti měsíční pěkná fena, v pěkné kondici, korektní hlava, korektní chrup, pěkné tělo i pohyb".

Obrazek

    Po posouzení jsme se šli v klidu sbalit a chystali se na odjezd domů. Bylo to právě akorát, jelikož ranní deštivé počasí (všude bylo samé bahno) vystřídaly hodně teplé sluneční paprsky. Ve výstavní kanceláři jsme si nechali výsledek zapsat do PP, dostaly jsme krásnou medaili a diplom a zamířili k domovu. Příjemně mě překvapilo, jak rychle ubíhala cesta tam i zpět. Akorát jsme nějak nestihli pořídit více foteček přímo na výstavě, ale můžete se podívat na pár momentek udělaných až doma.

    Rádi jsme se opět viděli s našimi kamarády. Moc příjemné bylo opětovné setkání s bráškou Coristem a jeho príma paničkou. Bráška si také vedl moc dobře - v mezitřídě si vyběhal výborný 2:-)

Všem moc moc gratulujeme a těšíme se znovu na viděnou !!! 

 

 

 12.7.2009

Více smajlíků ke stažení

         Dnes jsme s Cairunkou složily i zkoušku ZZO!!! Od pana rozhodčího Šindeláře jsme dostaly v první části za poslušnost 55 bodů z 60-ti možných, což bylo za známku výborně. Poněkud perné chvilky mi ale náš lumpík připravil v druhé části speciálních cviků. Ztíživé podmínky pro přivolání tvořili dva psovodi se psy a dva hráči s míčem. Cairunka si to však namířila rovnou na místo, kde jedné paní při zkoušce (!!!) před námi vypadlo několik piškotů z kapsy, které se ani nenamáhala po sobě uklidit. Na přivolání přišla až když všechny slupla. Přes nasazený košík jí to však moc rychle nešlo a pro mě to bylo nekonečně dlouhá chvíle. Škoda...nebýt tohoto, splnily bychom celou zkoušku na prospěla výborně  :-(  Ostatní cviky jako průchod skupinkou osob a chování psa uvázaného o samotě jsme splnily. Sečteno a podtrženo - zkoušku jsme složily s výsledkem prospěla !!!  A pan rozhodčí nám pochválil moc pěknou poslušnost:-) Jsme šťastní, že naše společné krůčky snažení pomalu přinášejí první úspěchy:-) Bodovací karta ze zkoušky je k nahlédnutí zde.

       

       Po zkoušce jsme si čekání na vyhlášení výsledků krátili balením věcí a uklízením chatičky. Moc se nám i letos na táboře v Kolíně líbilo, hlavně kvůli skvělé atmosféře a super lidičkám. Cairunka si všechno myslím taky užila - hraní s ostatními pejsky i malými štěňátky, cvičení i dovádění, koupání a procházky po okolí a v neposlední řadě komáry i klíšťátka jako všichni ostatní :-)

     Trošku vše kazilo chladné počasí. Hlavně v noci byla zima jako kdyby byl podzim. Ale když nepršelo a nefoukal nepříjemný vítr, byly podmínky pro cvičení téměř ideální. Bylo skvělé, že jsme si mohly vyzkoušet i novou verzi bonitace.

      Děkujeme kamarádům nejen za vzájemné super fandění a držení palečků. Zkrátka se strašně moc těšíme na příští rok, kdy se zase se všemi setkáme!!! Fotečky z tábora si můžete prohlédnout tady. Nemám ještě všechny, ale postupně je určitě přidám. 

 

 

 6.7.2009

Více smajlíků ke stažení

        Zprávička rovnou z výcvikového tábora v Kolíně: S Cairunkou jsme dnes za slunečného počasí složily naši úplně první zkoušku a to zkoušku ZOP !!! Bylo to za 94 bodíků, což znamenalo známku výborně !!!:-) Posuzovala paní rozhodčí Jana Svobodová, od které jsme dostaly velkou pochvalu za velmi pěknou poslušnost s nepřetržitým očním kontaktem. Moc si jejího hodnocení vážíme! Bodovací karta je k nahlédnutí zde.

    Cairunka mi udělala obrovskou radost, že tak hezky šla. Po zkoušce jsme si udělaly zbytek dne odpočinkový a už žádné cvičení, aby toho nebylo moc. Šly jsme se jen procházkou vykoupat do nedalekého lomu. Od zítřka se ale začneme připravovat na zkoušku ZZO, která nás čeká tuto neděli. Moc si přejeme, aby se nám to zase takto hezky spolu podařilo:-)...

     Je tu strašně krásně a jsme moc rádi mezi takovými super lidmi. Zvláště pak obrovský dík posíláme Soničce a Karlíkovi Krůtovým, bez kterých bych to nešlo. Všechny fotečky z tábora vložíme až se vrátíme, aby byly všechny pěkně pohromadě:-)

 

 

26.6.2009

Výcvikový tábor Kolín-Borky, NV Mladá Boleslav a výcvikový tábor BEDEA Kroměříž

    Panička má teď sice ještě nějaké studijní povinnosti a toto úterý má ve škole poslední zkoušku, ale už teď se obě strašně moc těšíme na krásné zážitky ve společnosti ostatních pejsků a jejich bezva páníků. A že nebudeme lenošit! Celý červenec máme pěkně nabitý...:-) Co jsme si tedy naplánovaly:

    Na výcvikový tábor do Kolína odjíždíme v pátek 3.července a vracíme se 12.července. V průběhu pobytu se pokusíme zvládnout zkoušky ZZO a ZOP.

Po návratu se 19.července zúčastníme Národní výstavy v Mladé Boleslavi.

   A týden na to odjíždíme na výcvikový tábor, který se koná na BEDEE v Kroměříži ve dnech od 24.července do 31.července. Budeme se snažit vypilovat poslušnost a intenzivně se věnovat nácviku obran s pány figuranty V.Glisníkem a J.Labíkem. (Na podzim tohoto roku bychom spolu s Cairunkou chtěly složit zkoušku ZM a IPO-V a k tomu ještě FPr1). A na závěr našeho snažení na výcvikovém táboře se pokusíme složit zkoušku BH.

   Takže toho máme myslím před sebou opravdu dost a vysoké cíle nám také nechybějí...Jak jsme dopadly se pokusím co nejdříve napsat. Nestačí tedy nic jiného než si přát, aby se nám vše podařilo...

 

 

 14.6.2009

 NV Klatovy - Caira výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý!!!!!

    Dnes si naše Cairunka na Národní výstavě v Klatovech v konkurenci čtyř fen vyběhala svého prvního CAJCe a k tomu ještě titul Nejlepší mladý!!! Posuzoval pan rozhodčí Ing. Hans Bierwolf (A) a dostali jsme od něj krásný posudek: " 15 měsíců, dobrá velikost, dostatečný substanc, dobrá kostra, dobrá hlava, tmavé oko, zuby (?), nůžkový chrup, dobrý krk, horní a dolní linie v pořádku, dostatečné úhlení, pohybuje se dobře, ocas vesele nesen".  

Obrazek

    Caira se moc krásně předváděla, akorát nechtěla stát v klidu ve výstavním postoji a pořád koukala po páníčkovi. Ten se musel jít schovat, a pak se už uklidnila a běhala a předváděla se hezky. Běhaly jsme na závěr ještě i o BOBa s o moc zkušenějšími pejsky. Konečné výsledky najdete na stránkách Hw klubu.

    Ve výstavní kanceláři jsme dostali  krásnou medaili, nechali jsme si výsledek zapsat do PP a šli jsme si prohlídnou historickou část města. Páníček s nostalgií vzpomínal, sloužil tady totiž základní vojenskou službu...:-) Na náměstí pod Černou věží jsme si dali všichni tři točenou zmrzku a po cestě k domovu jsme se zastavili u zatopeného lomu nedaleko Dobříše a krásně jsme se osvěžili z celodenního vedra. Panička si ještě chtěla prohlídnout zahradu tamního zámku, ale únavou jsme se už všichni těšili domů. Tak příště...Dobříš není od nás tak daleko...  

    Máme z našeho zlatíčka obrovskou radost, je to super!!! Na fotky z výstavy a koupání v lomu se můžete podívat tady.

    Rádi jsme se opět viděli s našimi kamarády, všem strašně moc gratulujeme a těšíme se zase naviděnou!!!

 

 

11.6.2009

Koupání a rybaření v zátoce Loutí na Slapech

    Bylo horko, a tak jsme se s páníčkem a paničkou zase jeli vykoupat. Páníček chytal ryby a já jsem taky kromě plavání a nošení klacíků šla s paničkou nakouknout do lesa, jestli rostou nějaké houbičky. A že roustou a dokonce hříbky!!! Paničce jsem je pomáhala hledat, ale občas jsem z radosti i nějakou okousala:-) Podívejte tedy, jak tam bylo krásně...ale až na ta klíšťata. Než jsme jeli domů, panička ze mě 23 klíšťat sundala!!! A druhý den ještě našla už čtyři zakousnuté. Klíšťat je letos opravdu hodně a téměř nic na ně nezabírá... 

 

 

 10.6.2009

Caira má DKK a DLK 0/0 !!!!!    Více smajlíků ke stažení

     Dneska jsme byli za panem MVDr Ekrem v Hradci Králové a máme úžasnou zprávu - naše Cairunka má kyčle i lokty v pořádku!!! Výsledek obou vyšetření je 0/0!!! Jupííí!!!!! Je to super, to se musí oslavit!!!

Více smajlíků ke stažení

     Navíc nás pan doktor velmi mile překvapil tím, že nám snímky vyhodnotí ihned na místě:-) Prý se bude snažit to takto dělat z administrativních důvodů napořád. Takže jsme nemuseli netrpělivě čekat, až přijde vyhodnocení poštou. Těmi nervíky před vyšetřením jsme ale ušetřeni nebyli a úplně stačily;-) Ale stálo to za to!!! Cairunka celou cestu domů prospinkala a teď už spokojeně chrní ve svém pelíšku...

Obrazek

8.6.2009

      Dnes nám přišel vstupní list na NV Klatovy, která se koná tuto neděli. Těšíme se se všemi známými a kamarády naviděnou a přejeme všem hodně štěstíčka!!!

 

 

27.5.2009

       Včera bylo nesnesitelné vedro, a tak jsme se jeli koupat k Vltavě. Jezdíme nejčastěji na Měřín, který se nachází na Slapech. A že to bylo velice příjemné osvěžení!!! Podívejte se tedy, jak Cairunka ve vodě dováděla...vodu a plavání zkrátka miluje. Pořád chce házet klacíky nebo míčky, aby pro ně mohla doplavat a přinést...zkrátka to je náš obojživelník :-)

 

 

26.5.2009

       Přidány fotečky ze Speciální výstavy a svodu mladých na Knížecím rybníku u Tábora. Můžete se podívat tady.

 

 

24.5.2009

MVP Litoměřice

Máme úžasnou zprávičku!!!

     Dnes si naše Cairunka za opravdu (hlavně pro naše hovíčky) horkého a slunečného počasí na MVP v Litoměřicích ve třídě mladých vyběhala VÝBORNÁ 2!!!

Více smajlíků ke stažení

   Obdrželi jsme moc krásný posudek od paní rozhodčí Mgr.B.Ovesné a zde je jeho přepis: "15-ti měsíční fena, elegantní, dobrého rámce, hlava velmi dobře utvářená, dosud měkčí ve hřbetě - vývin, dobrý posun obou párů končetin". Máme všichni moc velkou radost. Cairunka se moc krásně předváděla... je to naše moc velká šikulka:-)

   Momentky z výstavy jsou k nahlédnutí zde.

   Dostala za odměnu sušené ouško a teď spokojeně odpočívá na chodbě v chládku. Dnešní vysoké teploty nejen pro cestování daly zabrat snad všem pejskům a páníčkům...

Obrazek 

    Naše kamarádka Deriin Sideric Miks se předváděla v mezitřídě a dosáhla opravdu famózního úspěchu. Získala ve své třídě titul CAC a poté ještě CACIB!!!

    Moc všem gratulujeme!!! Byl to moc příjemně strávený den. Rádi jsme zase viděli všechny kamarády a známé a těšíme se zase na viděnou!!!

  

21.5.2009

Dnes mě panička objednala na RTG kyčlí a loktů, a tak se 10.června rozjedeme rovnou do Hradce k panu dr. Ekrovi.

Všichni moc doufáme, že jsem zdravý pejsek a budu mít vše v pořádku tak jak být má. Asi celou cestu domů potom prospinkám :-)

  

20.5.2009

Právě dnes se počítadlo našich webových stránek přehouplo přes 1000 návštěvníků!!!

Více smajlíků ke stažení

  Všem moc děkujeme a i nadále doufáme, že zde dále budete nacházet plno novinek ze života naší smečky a že k nám budete chodit rádi :-) 

 

 18.5.2009

     Včera jsme se vrátili z moc příjemně stráveného víkendu. Na Knížecím rybníku u Tábora se v sobotu konala Speciální výstava HW a v neděli se konaly svody mladých a bonitace.

    Jsme plní krásných zážitků a dojmů. Všude kolem byla nádherná příroda a ideální podmínky pro rybaření, kterých nemohl nevyužít ani můj manžel.

    V sobotu vše jen trošku kazilo počasí. Od rána mrholilo a nejvíce se rozpršelo, když jsme nastoupili s Cairunkou do kruhu. Panu rozhodčímu Adltovi jsme se velice líbili. Vyzdvihl Cairunčino krásné pálení, korektní profil hlavy, plný hrudník a nejlepší partie beder a zádi ze všech vystavovaných fen ve třídě mladých!!! Pan rozhodčí se velmi dlouho rozmýšlel, ale pak nakonec kvůli volnějším loktům nám zadal známku velmi dobrou. Trošku nás to zamrzelo, protože jsme myslím byli hodně blizoučko, ale doufáme, že příště nám štěstíčko bude přát víc. Moc gratulujeme všem ostatním!!!

   V neděli jsme za nádherného slunečného počasí absolvovali svod mladých a až na háčkující ocásek máme čistý svodový kód 5/2a/N3  :-)

Více smajlíků ke stažení

   Poznali jsme se s ostatními páníčky a paničkami našich sourozenců a bylo to moc příjemné setkání. S bráškou Cirbym a Coristem jsme lumpačili už od soboty, kde oba na výstavě vybojovali také známku VD. Sestřička Caramelka a bráška Crosby dorazili v neděli na svod. Všichni sourozenci si vedli velmi dobře.

   Všude panovala moc hezká atmosféra. Děkujeme pořadatelům za výbornou organizaci a rozhodčím za přísné, ale spravedlivé hodnocení. S našimi kamarády a známými se těšíme v brzké době naviděnou!!! 

   Fotečky z obou dnů jsou k nahlédnutí tady:-)

   Máme poslanou přihlášku na NV v Klatovech a tuto neděli se jedeme předvádět na MVP v Litoměřicích, tak nám prosím držte palečky!!!!!

 

 29.4.2009

Poslušnost a stopa

     Dnes mi Cairunka udělala velkou radost, protože i přes nepřízeň počasí - silný nepříjemný vítr - velmi hezky vypracovala stometrovou stopičku. Tentokrát jsme měli jeden oblouk a dva lomy, které oba vystřihla s jistotou. Zatím máme jeden předmět, kterým stopu zakončujeme, ale co nejdříve se chystáme přidat předmět i druhý. Ještě nepracujeme úplně na dálku, ale vzdálenost na stopovačce se získanými zkušenostmi postupně prodlužujeme. 

  Přidávám konečně také slíbené fotečky našich počinů - ze stopy zde , jak cvičíme poslušnost a jak balónkem budujeme drive se můžete podívat tady.

 

 20.4.2009

Více smajlíků ke stažení

       Okolní pole a louky pěkně vyschly, předlouhá zima je snad už nadobro pryč a tak toho s Cairunkou využíváme. Chodíme pilně čtyřikrát týdně na stopy a pokrok začíná být velice znát. Caira se už konečně dostává do rytmu a získává trpělivost a pozornost. Což je až s podivem, protože je to naše temperamentní pometlo:-)

   Jelikož nám sluníčko o sobě v posledních dnech dává krásně vědět, chodíme téměř každý večer za chládku na procházku a pocvičit poslušnost, která Cairunku také moc baví. Všechno spolu děláme hrou. Caira má obrovský zájem o balónkování, což u hovíků není zcela běžné. Avšak největší odměnou je samozřejmě nějaká dobrůtka. Může to být cokoli - piškot (ten se ale špatně plive ;-), kousek párku, sýr nebo třeba jen granulka. Našemu všežravci je to úplně jedno. Prý pes, který rychle žere, také rychle pracuje, a myslím, že je to pravda. Chtěli bychom spolu v červnu složit zkoušku ZZO a ZOP, tak doufám, že bude stát štěstíčko při nás....

Více smajlíků ke stažení

   Co nejdříve sem přidám nějaké fotečky, aby jste se mohli podívat, jak se snažíme :-)

  

18.4.2009

      Máme poslané přihlášky na speciální výstavu HW klubu a svod mladých konané 16. a 17. května na Knížecím rybníku u Tábora a na Mezinárodní výstavu v Litoměřicích, která bude probíhat o týden později a to 24. května. Držte nám prosím palečky, třeba se nám ten CAJCík povede Více smajlíků ke stažení

  

15.4.2009

     Pokoušíme se dát stránky trošku do pořádku. Více smajlíků ke staženíSnad budou mnohem hezčí a přehlednější. Moc jsme poslední dobou neaktualizovali a za tu dobu se toho hodně stalo. Máme pro vás spoustu novinek, tak se nechte překvapit!!!

 

 

 8.4.2009

     V chovatelské stanici Katveri se narodilo 8 krásných velikonočních  štěňátek. Volné jsou ještě plavé fenečky!!! Více smajlíků ke staženíNevydržela jsem a musela jsem se na miminka dojít podívat a jsou opravdu slaďounká. Výborně prospívají a váhově jsou velmi vyrovnaná, protože maminka Sára má spoustu mlíčka. Až mi nostalgicky slzička ukápla, když jsem si vzpomněla, že jsem se před rokem takhle chodila dívat na naší Cairunku. Pro případné zájemce kontakt a informace zde.

 

 

23.3.2009

       Dnes naše zlatíčko oslavuje 1. narozeninky.   Více smajlíků ke stažení   Jak ten čas strašně letí...Ani jsme se nenadáli a z maličké roztomilé kuličky nám vyrostla velká psí slečna, která náš život naplňuje láskou a úžasnými zážitky.

 Více smajlíků ke stažení      Cairunko, přejeme ti všechno nejlepší!!!!! :-)

 

 

6.3.2009

       V chovatelské stanici Katveri přijímají záznamy na štěňátka!!! Maminkou je Andra z Duhového kopce a tatínkem Coddys Gora Monte. Miminka se narodí na Velikonoce jako naše Cairunka:-)  Takže případní zájemci neváhejte ani trošinku ;-)

Více smajlíků ke stažení

 

 

12.1.2009

        Vrátili jsme se ze Špičáku na Šumavě a hlavně všichni celí a pěkně vydovolenkovaní. Všechno ale uteklo strašně rychle a krutá realita nastala, takže do práce hurá hurá!!! Podívejte se tedy s námi na pár snímků, jak jsme si všechno krásně užívali. Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo, skvělé ubytování jsme měli přímo u sjezdovky. A sněhu bylo všude opravdu hodně, takže jsme si bezva zalyžovali a mohli v něm řádit při procházkách. Caira si všechno užívala také naplno a jelikož je to jinak pes venkovní, tak samozřejmě i bydlení s námi na pokoji:-) Co nejdříve přidám ještě další fotky, jen co si je s přáteli vyměníme...

 Přejeme Vám všem krásný a úspěšný nový rok 2009!

Vítáme Vás na našich stránkách i v letošním novém roce 2009. Doufáme, že zde budete nacházet zajímavé informace, události a úspěchy celé naší smečky... 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA