Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2013

22.12.2013

PF 2014

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2014! 

pf-2014.jpg

 

6.12.2013

Angík měl první nevěstu;-)

Na námluvy za naším Angíkem přijela fena s krásnou kostrou Belly Seahawk. Krytí i překrytí bylo úspěšné a teď už jen budeme držet palečky a za tři týdny se budeme těšit na zprávu, jestli se zadařilo;-)

 

28.11.2013

Ayko Ebidix má DKK i DLK 0/0!

První vlaštovka z našeho A-vrhu Aykoušek si s paničkou udělali výlet do Hradce Králové  za panem doktorem Ekrem na rtg kyčlí a loktů a dopadli jak nejlépe mohli. - Ayko je zdravý a má DKK i DLK 0/0. Máme velkou radost, moc moc děkujeme a gratulujeme a fandíme do další společné práce!;-)

 

23.10.2013

Novinky

Po celkem náročném období se konečně dostáváme k aktualizaci. Za celou tu dobu se toho dost událo.

Štěňátka v půlce srpna absolvovala před svým odchodem do nových domovů očkování, čipování a Kontrolu vrhu. Paní poradkyni chovu se všechna moc líbila, dostala velkou pochvalu zejména jaké mají krásné hlavy, jak jsou mohutná, nasrstěná, hravá a mazlivá.

V dalším týdnu se nám miminka rozutekla do světa a začalo tu být docela smutno a prázdno. Nejdále to měl celočerný Bronx, který letěl až do dalekého Estonska, i plavák Bonzo to neměl zrovna blízko, odjel se svými páníčky 500 km do své země původu, znakatá Bersinka to také neměla nejblíž, odcestovala ke svému taťkovi Berserkovi až na Slovensko. Další štěňátka jsou tady u nás v Čechách. Dělají nám radost samé pozitivní zprávy od jejich páníčků, jak štěnda první dny hezky zvládla, ani doma nic moc neničí, jsou hodná a učenlivá. Věříme, že určitě o našich Béčkách ještě uslyšíme.

Za ten čas se nám nashromáždilo spoustu fotek dnes už více jak tříměsíčních štěňátek, tak se budeme snažit je co nejdříve dát na web. Prozradíme, že i naše stránky dostanou brzy novou podobu.

 

4.8.2013

Nové fotky štěňátek

Štěňátkům bude v úterý 5 týdnů, a tak jsme zase něco nafotili;-) Na jejich nové fotečky se můžete podívat tady. Prckové za tu dobu hrozně vyrostli, už vypadají jako pejskové a je legrační je pozorovat při jejich hrách, jak si osvojují chování, jakoby už byli velcí psi:-D Začíná být krásně vidět, jak se jim rozvíjí kořistnický pud. Mají za sebou druhé odčervení odčervovací pastou Banminth a zanedlouho je čeká čipování a očkování. Jsou venku nejen celý den, ale přes i noc. Akorát přes největší vedro jsou rádi, když je přemístíme domů do chládku:-) Dokonce absolvovali už 2 bouřky a naprosto bez problémů. Jejich největší náplní dne je řádit, hrát si a prozkoumávat svět. Pilně socializujeme, s cizími lidmi, dětmi, psy, různými optickými a akustickými vjemy. Až budeme proočkovaní, pojedeme se socializovat i ven do přírody a na vodítku do městského ruchu. Skoro všechna štěňátka tu měla svoje budoucí páníčky na návštěvě a všichni byli unešení jak jsou velmi kontaktní, pohodoví a hraví;-) 

cimg8180.jpg

cimg8167.jpg 

cimg8242.jpg

23.7.2013

MVP Mladá Boleslav

V neděli se konala mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, kde náš odchovánek Ayko Ebidix získal ve třídě mladých krásnou známku V1 a titul CAJC! Posuzoval polský rozhodčí P. Król. Máme velkou radost a děkujeme za krásnou prezentaci naší chovatelské stanice:-) Jen tak dál!

ayko_cajc_mvp.jpg

Moc se těšíme i na jeho plavého brášku Authentica, až znovu "naskočí" do své velmi slibné výstavní kariéry;-)

bondik_kv.jpg

 

19.7.2013

Nové fotky štěňátek!

Štěňátka mají necelé 3 týdny, na nové fotečky miminek se můžete podívat tady:-) Prckové mají za sebou první odčervení odčervovací pastou Banminth a už poprvé ochutnali něco dobrého - mleté hovězí masíčko, které jim moc chutnalo;-) A nepohrdnou ani tvarohem, jogurtem, kašičkou a máčenými piškůtky ve štěněcím mléce;-) Také už přes den tráví co nejvíce času venku na travičce a prozkoumávají svět společně s mamkou a strejdou Angelem;-) 

Volní jsou: celočerný pejsek, 2 plaví pejskové - modrá šňůrka a bez šňůrky a 2 pejsci černí se znaky - zelená a hnědá šňůrka. 

Všichni jsou úžasní pohodáři, již teď mají štěňátka krásně výrazné hlavy.

Více informací rádi poskytneme na tel. 736 647 486.

Od tohoto pondělí vítáme i nezávazné návštěvy!

Začínají nám růst zoubky a pěkně si už zaštěkáme:-) Krásně přibíráme na váze, mamka nás ještě nakojí.

cimg8030.jpg

 

10.7.2013

Štěňátka mají 10 dní

Nafotili jsme pár fotek našich štěňátek - jak vyrostli za těch pár dní a jací jsou to puclíčci, se můžete podívat tady. V popisku fotek jsou označena štěňátka, která jsou ještě volná.

Plavým se nádherně dobarvil pigment, černým se znaky se krásně rýsují znáčky a srst mají krásně lesklou a černou. Miminka se pomalu pokoušejí o první vrávoravé krůčky, ale když přijde máma na kojení, jsou až obdivuhodně rychlí:-D Zanedlouho budou otevírat oči. Dokonce už vydávají první zvukové projevy připomínající vrčení:-D Přijdou nám jako velcí pohodáři. Černý pejsek, plavý modrý a čzn zelený se nejraději vyvalují na zádech;-) Dnes jsme i vážili, celý vrh je váhově vyrovnaný a všichni pěkně přibírají - vážíme v průměru 1170 gramů. Jak by také ne, mámin dobře zásobený mléčný bar je pořád k dispozici:-D

 cimg7725.jpg

 

  2.7.2013

Vrh B je na světě!

Včera přivedla naše Dixinka na svět 9 krásných a zdravých štěňátek ve složení 2 fenky černé se znaky, 1 plavá, pejsci 2 černí se znaky, 1 černý a 3 plaví:-) Mamka i prckové jsou v pořádku a malí se mají čile k světu. Dixinka je zkušená mamina, která všechno s klidem a přehledem hravě zvládá.Více informací o štěňátkách a jejich rodičích naleznete zde.

Stále příjímáme záznamy - volná je ještě plavá fenka, pejsek černý, plavý a černý se znaky. Odběr bude možný od 19. srpna nebo dle dohody později. Zájemci mohou vymýšlet vlastní jméno;-)

Přikládáme první fotky:

cimg7693.jpg

cimg7699.jpg

 

23.5.2013

Dixinka čeká štěňátka!

Dnes jsme se vydaly na sono a máme velikánskou radost, protože se nakonec zadařilo a naše Dixi čeká miminka! Pan doktor napočítal 7 kuliček;-) Pokud vše půjde jak má, na přelomu června a července by mohla být Dixi hrdá mamka a Berserk hrdý taťka:-)

Přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto velmi zajímavého zahraničního spojení. 

Pro více informací mohou zájemci volat na tel. 736 647 486.

 

1.5.2013

Máme nakryto!

Včera se nám podařilo nakrýt naši Dixi krásným, mohutným a velmi milým celočerným psem Berserkem Mista Jaswin (ICh. Keston Plavý vítr x Winky Biely Démon)! Asi zhruba za 3 týdny se dozvíme, zda krytí bylo úspěšné. Jsme hlavně rády, že jsme dorazily v pořádku domů, cestou za ženichem jsme najely dohromady 914 km;-) 

Více o tomto velice zajímavém zahraničním spojení se můžete dozvědět v sekci Štěňátka/Puppies.

berserk_mista_jaswin.jpg  

 p1010198.jpg

 

 

23.4.2013

NVP Ostrava

Authentic se zúčastnil ostravské národní výstavy a ve třídě dorostu mu pan rozhodčí Iuza Beradze zadal známku VN1 a dostal od něj i krásný posudek ("dobrá subst., spr. pohyb, dob.temper.,dost.pevný hřbet, hluboký a objemný hrudník") 

Moc děkujeme za výbornou prezentaci CHS a ještě jednou gratulujeme!!!

bondik.jpg.

Více jeho krásných fotek naleznete na jeho stránkách

 

7.4.2013

Authentic a Ayko

  Nějak stále nestíháme aktualizovat, takže to skoro vypadá, že se u nás nic neděje:-) S Dixinkou a Angikem jezdíme na cvičák a do toho nám dělají radost i naši odchovánci:-)   

  Authentic alias Kroník si v lednu vyjel na svoji premiéru na Národní výstavu do Brna, vše krásně zvládl a ve třídě štěňátek získal známku VN1. V únoru se předvedl na Mezinárodní výstavě také v Brně a jako nejmladší v dorostu si odnesl krásnou známku VN2. Držíme palce do třídy mladých! S páníčkem a paničkou nezahálejí ani na poli pracovním a pravidelně docházejí do psí školky v Brně, kde pilují poslušnost a občas i obrany. Další fotečky Kroníka naleznete na jeho stránkách.  

kronik_7_mesicu.jpg

Jeho bráška Ayko se pilně věnuje výcviku a moooc mu to s paničkou jde. Je velmi šikovný na poslušnost a na obranách ve svých 7-mi měsících kouše dokonce na rukáv a trénuje i první utěky;-) Přikládáme fotku z březnového výcvikového dne ve Křenicích:

ayko_obrany.jpg 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA